REGIONY | Obce | MÍSTNÍ STRÁNKY | Firmy | Restaurace | Ubytování |
Toto řešení se zdá optimální, neboť vzhledem k obecně známému nedostatku personálu ve zdravotnictví je těžké najít lékaře do posádky RLP, který ve Dvoře chybí.
Dle tiskové zprávy města Dvůr Králové, starosta města již diskutoval o této možnosti spolupráce s téměř všemi dotečnými subjekty či institucemi - tedy se zástupci Královéhradeckého kraje - panem hejtmanem a krajskou radní pro zdravotnictví i předsedou Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje (ZZS). Jak vedení kraje, tak ZZS, jsou pro toto navrhované řešení.
"Své slovo však musí dostat i zdravotnický holding a královédvorská nemocnice, protože pro ně to znamená nemalou investici. Město by však na případný provoz záchranky v areálu nemocnice mohlo finančně přispět, stejně jako to dělá v případě dětské pohotovosti,“ dodal Jan Jarolím.
Slib finanční výpomoci ze strany města zní dobře, ovšem ani jedna ze stran zatím netuší, jak by byla potřebná investice vysoká. "Jednání mezi městem Dvorem Králové nad Labem a Zdravotnickým holdingem Královéhradeckého kraje, a.s., k tématu zřízení posádky RLP ve Dvoře Králové nad Labem zatím neproběhlo. V současné době nemáme k dispozici ani kalkulace potřebných investic, ani varianty reálných řešení. Po obdržení dalších podkladů a případném zpracování našich možností budeme schopni se blíže vyjádřit," odpověděla na náš dotaz tisková mluvčí za Zdravotnický holding KHK, pod který městská nemocnice ve Dvoře Králové spadá.
Věříme tedy, že se skutečně blýská na lepší časy, ale o skutečně lepších časech budeme moci mluvit, až se ukáže provozní reálnost tohoto návrhu a také skutečná finanční náročnost. Ačkoliv je zřejmé, že tyto položky nejsou součástí žádného z rozpočtu zmíněných subjektů na letošní rok, existují rozpočtová opatření. Město každoročně doplácí na provoz dětské pohotovosti v městské nemocnici 200. tis. Kč.
O provozu pohotovostí v nemocnicích Královéhradeckého kraje (aneb kam jet o víkendu na pohotovost) jsme již psali zde.
Vaše komentáře |